Kime Masaj Yaptırmalısınız ?


Diğer bir deyişle Masaj Yaptıracağınız kişi Erkek mi Bayan mı olmalı.?

Modern Türkiye’mize henüz uğramamış Masaj kültürü, aslına bakarsanız Selçuklular Ve Osmanlı devleti ve hatta daha eski Türk Topluluklarında; Özelikle Romalılardan öğrenilen hamam Kültürünün daha da geliştirilmesinden sonra yaygınlaşmıştır. Toplumun, özelikle üst tabakalarının vazgeçilmezi olduğu gibi halkında sağlık ve eğlencesi şeklinde gelişmiştir. Maalesef Günümüzde Masaj , bazı bayanların sokaklarda kartvizitlerini dağıtıkları Sözde Masaj salonlarının insanlarımızın beyninde oluşturduğu kötü şekil altında olmasına rağmen, Uzman birinden Masaj alarak bedensel ve ruhsal Sağlık açısından Masajın önemini kavramış insanlarımızın da oldukça fazla olması sevindiricidir.

En önemli sorumuz Masajı Kime yaptırmak Gerekir? Basit bir Cevapla Masaj Eğitimli Uzman Masör Tarafından Hiç bir istismara yer vermeden bilimsel çerçevede etik kurallarına uyan kişilere yaptırılmalıdır ve Masaj yaptıracağınız kişinin mutlaka eğitim belgesini görmeniz gerekmektedir.
Görüntü olarak cinsellik çağrıştırabilmesi Masajın her şekilde suiistimal edilmesine neden olmaktadır. Google gibi arama motorlarında Masaj ve ya Masör diye yapılan aramalarda birçok video sitesindeki Erotik görüntüler veya az önce bahsettiğimiz Sözde Masaj salonları maalesef düzensiz bir şekilde üst sıralarda çıkmaktadır.

Masajı Yapacak MASÖR Hangi Cinsiyetten OLMALI?

Sanırım bu en önemli konu, Özelikle BAYAN Hastalarımız için. Bu yüzden burayı özelikle Belirterek yazıyorum. Lütfen Dikkatle okuyun ve her Türlü sorununuz için bize ulaşın.. Genel olarak Örf ve adetlerimize ters olduğu düşünülse de Masajın Kökeni olan Asya Tıbbında Masajın Etkisini Artırmak için Kesinlikle Karşı Cinsten alınması öğretilir. Bu çeşitli eski minyatürlerde de görünmektedir. Negatif Enerjinin Vücudu terk etmesi ve Pozitif enerji sağlanması için bu Kesinlikle gereklidir.
Artı (+) ve Eksi (-) Kutupların karışıklık ilkesi ( ying-yang) olarak izah edilen eski bir bilimsel uygulamadır. Bunu anlamanın en iyi yolu Farklı masörlerden Masaj almaktır diye düşünüyorum. Tabi Bu konuda hastaların Farklı istekleri ve düşünceleri vardır. Bir çok Bayan hasta Erkek Masörden ilk Masajında çekinebilmekte fakat sonraki tercihlerde hep Erkek Masörler olmakta, veya Bayan Masöre kesinlikle Masaj Yaptırmak istemeyen Bayan Hastalar olabilmekte aslında bu daha Profesyonel bir tercihtir. Veya Bir erkek ben Kendimi asla bir erkeğe dokundurtmam diyebilmekte , bir Bayana Masaj yaptırmak istemeyen erkek Hastalarımızda olabilmekte. Tabi işin doğrusu yukarıda da anlattığım gibi Artı Eksi enerji dağlımı için karşıtlılık ilkesi Tabi bu şu anlamada gelmiyor bir erkek bir erke veya bir bayan bir bayana masaj yapamaz bu masaj hiç bir işe yaramaz gibi bir sonuç çıkarılamaz.
Fakat bugüne kadar yaşadığımız birçok tecrübeden de yola çıkarak şunu diyebilirim Bayan hastalarımız ilk çekincelerini attıktan sonra Kendilerini doktorlarının yanında his ettikleri rahatlıkta ve güvende his etmekteler.

Bu biraz Hastanın ve Uzman Masörün Bakış açısına kalmış bir şey
Masajın fiziksel ve sinirsel etkileri vardır masaj sırasında hasta Huylanma Gülme Üzülme ve tahrik olma gibi durumlar yaşayabilir bunlar gayet normaldir.
Özelikle Vücut serotonin salgıladığından masajın ve masajda kullanılan yağların Afrodizyak etkisi vardır. Fakat Uzman bir Masör Bunu Hiç bir zaman suiistimal etmez. Hastanın tepkilerine karşı son derece profesyonelce yaklaşır. Bazı Hint masajları (Tantra gibi) direk hastanın cinsel enerjisine ve karşı cinsin verdiği elektriğe yönelik tekniklerdir. Daha doğrusu Vücut tanıma Masajıdır ve Cinsel dürtüleri tetiklemeye Cinsellikten haz almaya yöneliktir Fakat bu Masajda kesinlikle uzmanları tarafından yapılmalı

* Sizde Eşiniz için Evinizde kendiniz Masaj öğrenin veya ona güzel bir Masaj hediye edin

Masaj ve Masaj eğitim hizmetlerimizi de Sadece Erkek Masörler çalışmaktadır.